Головна » Блог » Призначення палет
Призначення палет

Призначення палет

Основне призначення піддонів (палетів) – дбайлива транспортування вантажу, їх переміщення та зберігання. Найбільш поширені дерев’яні піддони. Для їх виготовлення використовується дерево хвойних і листяних порід.

Великі виробники дерев’яних піддонів, розташовані поблизу доступу до дешевої деревини у великих обсягах і в містах з транспортно-логістичними вузлами. Це взаємовигідно і організовує великий попит, а також низьку собівартість палетів. Залежно від призначення піддони бувають багатооборотні (багаторазового використання) і спеціалізовані (одноразові).

Види багатооборотних піддонів:
Скринькові – передбачають наявність стінок, вони можуть бути складними або знімними, іноді бувають з кришками.
Стійкові піддони не мають стінок, складаються з чотирьох стійок по кутах і цільної прямокутної площини днища.
Плоскі палети – являють собою один або два паралельних один одному настилу, з декількома опорними елементами – шашками або брусками. Розрізняють двухзаходная і четирёхзаходние.
Одноразові палети використовуються для транспортування в далекі райони, звідки повернення піддонів недоцільне.

Переваги дерев’яних піддонів

легка вага (не дають додаткового навантаження);
низька ціна;
тривалий час експлуатації;
багатофункціональність транспортування.
Кожен виробник має свою серійну програму типових вимірів піддонів. Але за бажанням замовника, крім стандартних, виробники виготовляють палети нестандартних розмірів, а також європіддони. Використовуються европоддони часто в роздрібній торгівлі, єдина відмінність від звичайних піддонів – єдиний розмір, прийнятий в Європі. Останнім часом европодднони все частіше затребувані, особливо в містах з розвиненою зовнішньоекономічною діяльністю.